Oferta
Lingua Lab > Lokalizacja > inżynieria lokalizacji

Inżynieria lokalizacji

Co to jest inżynieria lokalizacji? Nie jest to tłumaczenie, ale nadal jest to proces silnie związany z językiem. Nie jest to także inżynieria oprogramowania, ale jest ona mocno związana z tworzeniem produktów.

Inżynieria lokalizacji polega na analizie środowiska programistycznego danego produktu, wydobyciu i odseparowaniu odpowiedniego kodu źródłowego oraz ponownej kompilacji zlokalizowanych plików, kiedy cały tekst zostanie już przetłumaczony. Faktycznie inżynieria lokalizacji stanowi główną różnicę pomiędzy lokalizacją i tłumaczeniem.

Inżynieria lokalizacji to skomplikowane czynności inżynieryjne, wykonywane w oparciu o wiedzę z zakresu inżynierii oprogramowania. Dzięki nim możemy zabezpieczyć kod oprogramowania, multimediów, urządzeń przenośnych, elektroniki użytkowej oraz stron WWW i zająć się lokalizacją oraz tłumaczeniem zawartości.

W Lingua Lab w ramach naszego doświadczenia w inżynierii lokalizacji zapewniamy to, czego często nie dostaniesz w innych biurach tłumaczeń:

  • analizę środowiska programistycznego,
  • wyodrębnienie i odseparowanie kodu źródłowego oprogramowania, multimediów, stron internetowych i gier,
  • oszacowanie wielkości treści do tłumaczenia i lokalizacji,
  • zarządzanie terminologią,
  • adaptację wielkości interfejsu użytkownika,
  • kompilację przetłumaczonych i zlokalizowanych plików,
  • testowanie produktów,
  • tworzenie zrzutów ekranu.

Inżynieria lokalizacji odgrywa ogromną rolę w doprowadzaniu danych do formy, w której możemy je przekazać do tłumaczenia. W poprawnym wykonaniu tych czynności najważniejsza jest wiedza, doświadczenie i umiejętność opracowania rozwiązań adekwatnych do nowego projektu.

Skontaktuj się z nami a wspólnie znajdziemy najlepszy sposób na zlokalizowanie Twoich produktów w nowych językach europejskichazjatyckich arabskich. Polecamy także nasze kompetencje w tłumaczeniach z języków zachodnioeuropejskich na środkowo- i wschodnioeuropejskie. Wycena jest oczywiście bezpłatna!

Bezpłatna wycena

Jeśli nie lubisz wypełniać formularzy, wyślij wiadomość na info@lingualab.pl lub zadzwoń – Warszawa: (+48) 22 379 79 41 lub Kraków: (+48) 12 350 59 20.
Twój czas jest dla nas cenny! Odpowiadamy błyskawicznie.

Dane osobowe
Usługa:
–––
 

Podaj wynik: