Oferta

Tłumaczenia migowe

Przygotowujesz się do wydarzenia, które ceni sobie integrację i chcesz mieć pewność, że wszyscy uczestnicy będą jego częścią? Nie szukaj dalej! W Lingua Lab rozumiemy, jak ważne jest stworzenie środowiska, w którym każdy czuje się mile widziany, dlatego z przyjemnością oferujemy usługi tłumaczy języka migowego!

Każdy klient jest dla nas wyjątkowy. Dostosowujemy nasze usługi tłumaczenia na język migowy do konkretnych potrzeb, zapewniając, że tłumaczenie idealnie pasuje do kontekstu i wiadomości, które należy przekazać

Stawiamy na inkluzywność i komunikację, która przełamuje bariery. Dlatego z przyjemnością przedstawiamy nasze kompleksowe usługi tłumaczeń na język migowy w Lingua Lab.

Tłumaczenie języka migowego to proces, w którym tłumacz przekłada słowa osoby słyszącej, a słowa wyrażane językiem migowym są przekładane przez tłumacza na język foniczny. Język migowy, jako język przestrzenny, oparty na percepcji wzrokowej, wymaga od swej produkcji innego aparatu artykulacyjnego niż język foniczny.

W Lingua Lab wierzymy we wspieranie płynnej komunikacji dla wszystkich, niezależnie od barier językowych lub słuchowych. Przekonaj się sam i skorzystaj z naszego bezpłatnego formularza wyceny poniżej!

1 kwietnia 2012 roku stanowił przełomowy moment w Polskim systemie praw dla osób z trudnościami słuchowymi. Wtedy bowiem w życie weszła istotna ustawa o języku migowym i innych środkach wspierających komunikację (Dz. U. z 2011 r. nr 209 poz. 1243). To prawo umożliwia osobom niedosłyszącym bądź niesłyszącym szereg uprawnień, w tym prawo do skorzystania z usług tłumacza języka migowego.

Dążenie do równości w dostępie do komunikacji jest kluczowe, a przepisy te mają na celu eliminację barier i umożliwienie pełnego uczestnictwa osób Głuchych w życiu społecznym.

Nasi tłumacze języka migowego PJM oraz SJM mają doświadczenie w realizacji tłumaczeń takich jak:

 • stacjonarne oraz hybrydowe wydarzenia konferencyjne
 • równoległe tłumaczenie na język PJM oraz inne języki obce
 • transmisje z konferencji z tłumaczeniem w języku migowym
 • tłumaczenia nagrań wideo

Jeśli więc potrzebują Państwo organizacji wydarzenia z udziałem tłumacza języka migowego, który z odpowiednim doświadczeniem oraz profesjonalizmem poprowadzi przekład jesteśmy do Państwa dyspozycji. Dążymy do bardziej integracyjnego świata, uznania i wspierania znaczenia tłumaczeń języka migowego, który jest kluczowym krokiem w przełamywaniu barier komunikacyjnych.

Realizacje tłumaczeń migowych nie są dla nas wyzwaniem

Tłumaczenie z natury jest trudnym zajęciem. Tłumacze języka migowego napotykają na dodatkowe problemy, które sprawiają, że ten proces staje się jeszcze trudniejszy, m.in.:

 • dialekty (gwary) i neologizmy (np.: pułapka kredytowa, pirat drogowy, margines społeczny).
 • niewytłumaczone akronimy (skrótowce) i skróty.
 • pojawiają się nazwy własne ludzi, organizacji, miejsc, itd.
 • występuje niezrozumiały żargon.
 • używane są nieznane idiomy (np.: piąte koło u wozu)
 • rymy, kalambury i tempo poetyckie, humor, specyficzne odnośniki kulturalne.
 • występuje specyficzne słownictwo naukowe.

Tłumaczenia na język migowy są kołem ratunkowym dla osób niesłyszących i niedosłyszących, umożliwiając im pełne uczestnictwo w życiu społecznym i łączenie się z innymi na głębokim poziomie. Tłumacze języka migowego pomagają przełamać bariery, które mogą wynikać z różnic językowych. Dzięki nim osoby niesłyszące mogą być aktywnymi uczestnikami społeczeństwa i angażować się w życie świata słyszących na równych zasadach. Tłumacze ustni przestrzegają ścisłego kodeksu etycznego, który obejmuje zachowanie poufności, bezstronności i profesjonalizmu w ich pracy.

W przypadku ustnych tłumaczeń migowych można zaufać tylko najbardziej wyspecjalizowanym tłumaczom, a tacy właśni są tłumacze języka migowego Lingua Lab. Skontaktuj się z nami lub wypełnij bezpłatny formularz wyceny i przekonaj się sam.

Bezpłatna wycena

Jeśli nie lubisz wypełniać formularzy, wyślij wiadomość na info@lingualab.pl lub zadzwoń – Warszawa: (+48) 22 379 79 41 lub Kraków: (+48) 12 350 59 20.
Twój czas jest dla nas cenny! Odpowiadamy błyskawicznie.

Dane osobowe
Usługa:
–––
 

Podaj wynik: