Lingua Lab > Blog
Lingua
Najmłodszy brytyjski członek Mensy
Brytyjska Mensa zrzesza ludzi o najwyższym ilorazie inteligencji. Niedawno jej członkiem został zaledwie czteroletni Teddy Hobbs. Miejsce w Mensie przyniosły mu m.in. nadzwyczajne zdolności językowe.
Trendy branżowe
Kolejny nabór do Stypendium im. Albrechta Lemppa
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Książki, oraz Literarisches Colloquium Berlin przyjmują zgłoszenia do Stypendium im. Albrechta Lemppa. Można je nadsyłać do końca lutego 2023 r.
Aktualności
Spotkanie z Agnieszką Pudlis i z arcydziełem renesansu
29 stycznia 2023 r. w Warszawie odbędzie się spotkanie z Agnieszką Pudlis, wybitną tłumaczką. Będzie poświęcone jej tłumaczeniu „Księgi Dworzanina” – jednemu z najważniejszych utworów renesansu.
Trendy branżowe
Polski tłumacz o Czechach po czesku
Niedawno w Czechach ukazało się tłumaczenie książki „Praski elementarz” Aleksandra Kaczorowskiego, znakomitego dziennikarza, tłumacza, eseisty i czechofila. Autorem tłumaczenia jest Martin Veselka.
Aktualności
Rozpoczął się Rok Królika
Rozpoczął się Chiński Rok Królika (następujący po Roku Tygrysa). Święto Wiosny – bo tak inaczej określa się Nowy Rok – to jedno z najważniejszych świąt w księżycowo-słonecznym chińskim kalendarzu.
Trendy branżowe
O sytuacji prawnej tłumaczy w Europie
3 lutego 2023 r. będzie miało miejsce webinarium na temat sytuacji prawnej tłumaczy i tłumaczek. organizowane przez grupę roboczą ds. praw autorskich CEATL z myślą o wybitnych tłumaczach i tłumaczkach z całej Europy.
Szybki kontakt

  Podaj wynik:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych. Szczegóły.

  Szukaj

  KontaktLingua Lab s.c
  NIP: 677-235-31-15, REGON: 121429850
   
  Oddział Warszawa:
  ul. Nowogrodzka 50 lok. 515, 00-695 Warszawa
  Godziny otwarcia: Pn-Pt: 08:00 - 16:00
   
  Oddział Kraków
  ul. Sereno Fenn’a 6 lok. 14, 31-143 Kraków
  najbliższy przystanek MPK: Stary Kleparz
  Godziny otwarcia: Pn-Pt: 09:00 - 17:00