Oferta
Lingua Lab > Lokalizacja > co to jest lokalizacja?

Co to jest lokalizacja ?

Termin lokalizacja oznacza tłumaczenie, które przechodzi dodatkowo etap adaptacji treści do lokalnych wymagań odbiorcy końcowego. W branżowym slangu określany jest skrótem L10n (localization; 10 liter pomiędzy L i N). Jeśli wchodzisz na nowe rynki zagraniczne i chcesz to zrobić z sukcesem, powinieneś „zaprzyjaźnić się” z tym pojęciem.

Usługi lokalizacyjne świadczone przez Lingua Lab pozwalają Ci na:

  • skuteczne wprowadzanie nowych produktów,
  • realizację założonej strategii sprzedażowej na rynkach międzynarodowych,
  • owocne wejście na nowe rynki,
  • wzmocnienie Twojej marki,
  • zyskanie bezcennej przewagi konkurencyjnej.

Od właściwej lokalizacji zależą kluczowe elementy Twojej działalności, dlatego powierz ją firmie, która posiada bogatą wiedzę i doświadczenie. Lingua Lab będzie trafnym wyborem.

Usługi lokalizacji w Lingua Lab są kompleksowe.Nasze specjalności to:

Zajmujemy się także inżynierią lokalizacji, dzięki czemu należymy do bardzo wąskiego grona firm, które mogą zaoferować Ci pełną lokalizację. Odpowiadamy także za testowanie zlokalizowanego produktu, co gwarantuje Ci satysfakcję z końcowego efektu naszych prac.

Twoje zlecenia nadzorują wysoko wykwalifikowani lingwiści, inżynierowie lokalizacji, specjaliści ds. DTP, testerzy i kierownicy projektów. Efektywna praca całego zespołu Lingua Lab przyczyni się do Twojego międzynarodowego sukcesu.

Co dokładnie znaczy lokalizacja dla Lingua Lab?

Lokalizacja ma wiele znaczeń. W kontekście lingwistycznym oznacza dostosowanie różnego rodzaju materiałów, dokumentów, oprogramowania do wymogów języka i wzorców kulturowych funkcjonujących w danym kręgu odbiorców.

Jednym z elementów lokalizacji jest tłumaczenie tekstu, ale proces obejmuje także, co w sumie jest najistotniejsze, adaptację grafiki, zdjęć, formatu daty, czasu, waluty, jednostek miar i wag oraz wszelkich innych elementów, które muszą być prawidłowo zrozumiane przez finalnego odbiorcę.

Profesjonalna usługa lokalizacji wymaga użycia specjalistycznych narzędzi i jest procesem dużo bardziej złożonym niż samo tłumaczenie. Wiele biur tłumaczeń informuje, że wykonuje właśnie taką usługę, choć w rzeczywistości ich działanie ogranicza się do dostosowania samego tekstu do wymagań językowych i kulturowych odbiorcy.

My idziemy o krok dalej i oferujemy pełną lokalizację. Wykonujemy bowiem czynności z zakresu inżynierii lokalizacji, która jest analizą kodu źródłowego programu, strony internetowej, gry, multimediów a następnie zabezpieczeniem go na czas tłumaczenia, by na końcu znów połączyć przetłumaczony tekst z kodem. Jeśli zatem szukasz wysokiej klasy firmy świadczącej usługi lokalizacji, wybierz Lingua Lab.

Rozkodujemy, by potem zakodować w doskonały sposób!

Wyślij do nas zapytanie lub projekt językowy do wyceny a przedstawimy Ci niestandardowe rozwiązania realizacji Twojego zadania. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Bezpłatna wycena

Jeśli nie lubisz wypełniać formularzy, wyślij wiadomość na info@lingualab.pl lub zadzwoń – Warszawa: (+48) 22 379 79 41 lub Kraków: (+48) 12 350 59 20.
Twój czas jest dla nas cenny! Odpowiadamy błyskawicznie.

Dane osobowe
Usługa:
–––
 

Podaj wynik: