26 września już od wielu lat obchodzimy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji w całej Europie odbywa się wiele ciekawych wydarzeń, które mają przybliżyć języki obce i ich znaczenie dla współczesnego świata.

Europejski Dzień Języków odbywa się corocznie od 2001 roku. W kolejnych edycjach liczba zainteresowanych wzrasta. To wybitni specjaliści z Rady Europy ustanowili 26 września Europejskim Dniem Języków (zwanym także: świętem wielojęzycznej Europy). To znakomita okazja, aby popularyzować różne języki europejskie i przypomnieć, jak ważna jest nauka języków obcych – i nie ma tu znaczenia wiek czy pochodzenie. Znajomość więcej niż jednego języka pomaga w nawiązywaniu nowych kontaktów, ułatwia znalezienie pracy, a także pozwala na międzynarodowy rozwój firm.

Z okazji Europejskiego Dnia Języków organizuje się wiele atrakcji. W tym roku będą to m.in. konferencje, lekcje i warsztaty (dla uczniów i nauczycieli), dyskusje panelowe, seminaria, pokazy filmów, koncerty, gry miejskie i najrozmaitsze zabawy – a wszystko po to, aby promować języki obce! Warto zobaczyć, jak świętuje się Europejski Dzień Języków w Warszawie, Krakowie czy we Wrocławiu. Programy są bardzo bogate.

Należy przypomnieć, że Europejski Dzień Języków to także święto tłumaczy i tłumaczeń. Tłumaczenia pozwalają się porozumieć osobom, które bez pośrednictwa specjalisty nie miałyby takiej możliwości. Przełamywanie barier językowych buduje porozumienie – a wszystko dzięki tłumaczom!

Źródło tekstu: https://europejskidzienjezykow.wordpress.com/o-europejskim-dniu-jezykow/
Źródło grafiki: https://anglokids.wordpress.com/2014/09/15/europejski-dzien-jezykow-obcych/