Niedawno „Bieguni”, znakomita powieść Olgi Tokarczuk, polskiej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, ukazała się w Grecji. Autorką greckiego tłumaczenia jest Alexandra Ioannidou.

Bieguni Olgi Tokarczuk to powieść o nielinearnej narracji opisującą życie w wiecznym ruchu i podróż nie tylko przez różne sfery geograficzne, czasowe i różne dyskursy, ale także pomiędzy językiem literackim i różnymi jego nieoficjalnymi odmianami. Ta książka dzięki tłumaczeniom (nierzadko nagradzanym) zyskuje coraz większą popularność na świecie. Ostatnio ukazała się w Grecji.

Grecki tytuł powieści brzmi Πλάνητες. Bieguni zostali wydani nakładem oficyny Kastaniotis Editions. Autorką tłumaczenia jest Alexandra Ioannidou.

Warto przypomnieć, że Olga Tokarczuk jest obecnie jedną z najczęściej tłumaczonych polskich autorek. Było tak już przed przyznaniem jej Literackiej Nagrody Nobla. Teraz coraz więcej czytelników może poznać jej znakomite książki. Jak Bieguni zostaną przyjęci w Grecji? I w jakie kraje jeszcze zawędrują? Czas pokaże.

Źródło tekstu i grafiki: https://instytutksiazki.pl/pl/aktualnosci,2,grecki-przeklad-biegunow-olgi-tokarczuk-ze-wsparciem-instytutu-ksiazki,5396.html