25 lutego 2020 roku w Chinach pożegnano Rok Świni. Tym samy rozpoczął się kolejny rok – jego patronem jest Szczur. Co to oznacza? Co przyniesie ten czas?

25 lutego 2020 roku rozpoczął się Chiński Rok Szczura. Nowy Rok (czyli: Święto Wiosny) to jedno z najważniejszych świąt w księżycowo-słonecznym chińskim kalendarzu. Jest związany z wieloma ciekawymi tradycjami – przed upływem starego roku należy m.in. zażegnać spory, spłacić zobowiązania finansowe. Chińczycy mają wówczas trzy dni wolne od pracy. W całym kraju odbywają się specjalne spektakle czy koncerty, a także pokazy fajerwerków. To też czas największej migracji na świecie.

W chińskim kalendarzu księżycowym znaki zodiaku są podporządkowane nie miesiącom czy okresom w ciągu roku, ale poszczególnym latom. Jest ich dwanaście. Na każdy rok przypada jedno zwierzę (szczur, bawół, tygrys, królik, smok, wąż, koń, koza, małpa, kogut, pies i świnia). Każdemu patronowi towarzyszy będzie jeden z pięciu żywiołów: metal, woda, drewno, ogień i ziemia. Szczurowi przypada metal.

Rok Szczura będzie sprzyjał wszystkim osobom pracowitym, sprytnym i inteligentnym. Przyda się znakomita umiejętność obserwacji i analizowania. Ten czas będzie wymagał podjęcia wielu decyzji – warto je gruntownie przemyśleć.

Wraz z rozpoczęciem Roku Szczura można się spodziewać większego zapotrzebowania na tłumaczenia z języka chińskiego i na język chiński.

Źródło tekstu i grafiki: https://wiadomosci.wp.pl/chinski-nowy-rok-kolejny-zwierzecy-patron-przejmuje-prym-6471157605435521a