Niedawno ukazało się nowe tłumaczenie „W cieniu zakwitających dziewcząt” Marcela Prousta – drugiego tomu znakomitego cyklu „W poszukiwaniu straconego czasu”. 26 lutego 2020 r. w Warszawie będzie się można spotkać z tłumaczem – Wawrzyńcem Brzozowskim. Wstęp wolny.

Niedawno nakładem Wydawnictwa Officyna ukazało się nowe tłumaczenie W cieniu zakwitających dziewcząt Marcela Prousta, wybitnego francuskiego pisarza. Do tej pory znaliśmy tę powieść w przekładzie Tadeusza Boya Żeleńskiego. Teraz z drugim tomem cyklu „W poszukiwaniu straconego czasu” zmierzył się Wawrzyniec Brzozowski.

Wydawnictwo Officyna i Instytut Francuski w Polsce zapraszają na spotkanie z Wawrzyńcem Brzozowskim. Odbędzie się ono 26 lutego 2020 r. o godz. 18 w Mediatece Instytutu Francuskiego w Warszawie (ul. Widok 12). Rozmowę poprowadzi Piotr Kieżun. Podczas spotkania będzie można nabyć omawianą książkę Marcela Prousta. Goście zostaną zaproszeni na lampkę wina.

Warto udać się na spotkanie – i poznać arcydzieło francuskiego prozaika w nowym, współczesnym tłumaczeniu!

Źródło tekstu i grafiki: https://www.institutfrancais.pl/pl/evs/spotkanie-wokol-nowego-tlumaczenia-w-cieniu-rozkwitajacych-dziewczat-marcela-prousta?fbclid=IwAR2BjY-J1u9hxkBN-51ZMeeEAKcAOcEh_CpggW_S6R2Ch2S5yx31oF6wFZA