Już dziś – 12 maja 2017 r. – w Katowicach odbędzie się premiera znakomitego filmu „W międzyczasie”. To wyjątkowa opowieść o jednym z najpopularniejszych pielgrzymkowych szlaków – Camino.

12 maja 2017 r. o godz. 19.00 w Kinie Kosmos Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach odbędzie się premierowy pokaz filmu dokumentalnego „W międzyczasie” (reżyseria Paweł Brzenczek i Agnieszka Błaszczyk). W kwietniu zapowiadaliśmy to wydarzenie na blogu, zapraszając do udziału w niecodziennej podróży. Lingua Lab miała swój udział w powstaniu filmu, przygotowując tłumaczenia audiowizualne wszystkich wersji językowych – angielskiejfrancuskiej oraz hiszpańskiej. Jesteśmy dumni i cieszymy się, że mogliśmy pomóc przy tak ciekawym projekcie!

Film przedstawia szlak prowadzący do północno-zachodniej Hiszpanii, do Santiago de Compostela, zwany zwyczajowo Camino. Każdego roku wędruje nim prawie 300 tysięcy pielgrzymów. Ta liczba stale rośnie. Twórcy filmu próbują zrozumieć, co sprawia, że ludzie przemierzają tę długą i niełatwą drogę. „W międzyczasie” będzie można oglądać w katowickim Centrum Sztuki Filmowej przez najbliższe dwa tygodnie. Następnie zaplanowano kilkadziesiąt projekcji w instytucjach kultury w całej Polsce. Wybitni twórcy planują zgłaszanie tego obrazu na najważniejsze polskie i zagraniczne festiwale filmowe.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami produkcji oraz do zobaczenia zwiastuna – można go obejrzeć tutaj.

W Lingua Lab stale wspieramy ważne wydarzenia związane m.in. z kulturą. Wiemy, że o powodzeniu danego projektu o charakterze międzynarodowym często decydują profesjonalne tłumaczenia. Zapraszamy wszystkich, którym możemy pomóc w tym zakresie, a twórcom „W międzyczasie” życzymy wielu sukcesów!

Źródło tekstu i grafiki: https://web.facebook.com/wmiedzyczasiefilm/