W obecnych czasach wiele osób znalazło się w trudnym położeniu, tracąc źródła dochodów. Dotyczy to również ludzi pióra tłumaczy czy pisarzy. Fundacja Wisławy Szymborskiej chce im pomóc.

Wydarzenia ostatnich miesięcy sprawiły, że wiele osób nieoczekiwanie straciło źródło dochodów i znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Tak też się stało w przypadku pisarzy i tłumaczy. Z tego względu zarząd Fundacji Wisławy Szymborskiej zdecydował, aby środki finansowe, przeznaczone na tegoroczną Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej zostały przesunięte na Fundusz Zapomogowy. Zarazem ogłasza jego edycję specjalną pod hasłem: „Wszelki wypadek. Fundacja Wisławy Szymborskiej ludziom pióra”.

O zapomogę mogą się ubiegać czynni pisarze oraz tłumacze książek, którzy z powodu pandemii utracili główne źródło dochodu, więc nie mogą zaspokoić bieżących potrzeb życiowych – własnych i rodziny. Mogą ubiegać się o pomoc w wysokości 5000 złotych. Wnioski należy składać do 31 maja.

Regulamin przyznawania pomocy, a także formularz wniosku znajdują się na stronie internetowej Fundacji Wisławy Szymborskiej – czyli tutaj.

Źródło tekstu i grafiki: http://stl.org.pl/fundacja-wislawy-szymborskiej-wspiera-pisarzy-i-tlumaczy-literatury/