Powieści Olgi Tokarczuk, wybitnej polskiej pisarski, inspirują wielu twórców. Tym razem powstanie gra RPG na podstawie książki „Anna In w grobowcach świata”. Zrealizuje ją nowo powstałe Studio Sundog.

Olga Tokarczuk, polska noblistka i znakomita pisarka zdobyła popularność na całym świecie. Jej powieści są tłumaczone na kolejne języki, inspirują też twórców z rozmaitych dziedzin. Teraz powstanie gra komputerowa na podstawie jej książki Anna In w grobowcach świata. Realizacją zajmie się Studio Sundog, które tworzą specjaliści związani dotychczas z CD Projekt, Flying Wild Hog czy Platige Image.

Założyciele studia napisali do asystentki Olgi Tokarczuk z propozycją współpracy tuż przed przyznaniem pisarce Literackiej Nagrody Nobla – w październiku 2019 roku. Dopiero teraz wiadomość odnalazł syn Olgi Tokarczuk i zorganizował spotkanie. Stał się również jednym z udziałowców Studia Sundog. Twórcy gier początkowo zamierzali poprosić Olgę Tokarczuk o stworzenie zupełnie nowego projektu, który nie byłby oparty na żadnej z jej książek. Jednak ostatecznie zdecydowali się na realizację gry na podstawie Anny In w grobowcach świata, choć ta będzie jedynie bazować na świecie przedstawionym w literackim oryginale. To będzie odrębna historia, z nowymi postaciami i wydarzeniami. Gra pod tytułem Ibru ma mieć formę „detektywistycznego RPG-a”. Wyróżniać się będzie rozgrywką pierwszoosobową, wielością wyborów i zakończeń oraz mechanizmem dedukcji. Gracze będą mieli możliwość eksploracji miasta, rozmów z mieszkańcami, zbierania poszlak i realizacji misji. To może być początek całej serii gier.

Na razie przedstawiono wyłącznie grafiki koncepcyjne. Studio Sundog szuka wsparcia finansowego dla projektu. Niektóre polskie gry to nasze „towary eksportowe”, osiągnęły imponującą popularność na świecie. Czy i z Ibru tak będzie? Warto przypomnieć, że międzynarodowy sukces gry zależy w dużym stopniu od umiejętnie przeprowadzonej lokalizacji. To dzięki niej gracze z całego świata mogą się cieszyć świetną rozrywką na wysokim poziomie!

Źródło tekstu: https://booklips.pl/newsy/powstanie-gra-komputerowa-inspirowana-powiescia-anna-in-w-grobowcach-swiata-olga-tokarczuk-zaangazowala-sie-w-prace-nad-projektem/