Niedawno w Danii ukazał się znakomity komiks Janusza Christy „Kajko i Kokosz: Szkoła latania”. To pierwszy polski komiks wydany w tym kraju.

Duńscy miłośnicy komiksów mogą poznać Kajka i Kokosza, a to za sprawą komiksu Janusza Christy Kajko i Kokosz: Szkoła latania, który niedawno ukazał się w Danii, opublikowany przez oficynę Zoom z Kopenhagi. Tytuł duński to: Kajko og Kokosz: Flyveskolen, Autorem tłumaczenia jest Eune Brandt Larsen, znany m.in. z przekładów na język duński książek Andrzeja Sapkowskiego z cyklu o Wiedźminie.

Kajko i Kokosz to dwaj wojacy, którzy bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych Zbójcerzy i przeżywają mnóstwo perypetii. Kiedy skutecznie odpierają szturm, Krwawy Hegemon, wódz Zbójcerzy, wymyśla sposób na pozbycie się obu wojów z Grodu. Namawia kasztelana, aby ten spełnił swoje marzenie i w towarzystwie przybocznych wyruszył na Łysą Górę, gdzie czarownice nauczą go latać. Komiks na pewno spodoba się duńskim czytelnikom!

Warto przy okazji przypomnieć, że „Kajko i Kokosz” zostaną pierwszą polską oryginalną serią animowaną na platformie Netflix. Premierę serialu zaplanowano na przyszły rok.

Źródło tekstu i grafiki: https://instytutksiazki.pl/pl/aktualnosci,2,kajko-i-kokosz-janusza-christy-po-dunsku-ze-wsparciem-instytutu-ksiazki,5907.html