W październiku bieżącego roku w Danii ukaże się słynny komiks Janusza Christy „Kajko i Kokosz: Szkoła latania”. Będzie to pierwszy polski komiks wydany w tym kraju.

W październiku 2020 roku duńscy czytelnicy będą mogli poznać Kajka i Kokosza – bohaterów znakomitego komiksu Janusza Christy Kajko i Kokosz: Szkoła latania. Michael G. Nielsen, przedstawiciel Wydawnictwa Zoom zainteresowanego publikacją tej historii utrzymuje, że będzie to pierwszy polski komiks wydany w Danii. Tytułowi Kajko i Kokosz to dwaj wojacy, którzy bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych Zbójcerzy i przeżywają mnóstwo perypetii. Komiks w latach 70. i 80. Ubiegłego wieku cieszył się ogromną popularnością. W 2003 roku Wydawnictwo Egmont Polska wznowiło tę serię, a w reedycji wszystkie części komiksu ukazały się po raz pierwszy w kolorze.

Michael G. Nielsen kiedyś pracował dla Wydawnictwa Egmont, gdzie poznał Tomasza Kołodziejczaka, wydawcę komiksów z polskiego oddziału. Ten bardzo zachwalał serię „Kajko i Kokosz”. Obecnie Nielsen postanowił wydać jeden z tych tytułów. Za tłumaczenie Szkoły latania odpowiedzialny jest Rune Brandt Larsen, który przetłumaczył już na język duński między innymi książki o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego.

Tymczasem wiosną 2021 roku ukaże się w Danii kolejny album o przygodach Kajka i Kokosza – Na wczasach.

Źródło tekstu i grafiki: http://booklips.pl/newsy/kajko-i-kokosz-pierwszym-polskim-komiksem-ktory-ukaze-sie-w-danii/