Kilka dni temu zostaliśmy zaproszeni przez Wyższą Szkołę Europejską im. Józefa Tischnera w Krakowie na spotkanie ze studentami. Mieliśmy możliwość opowiedzieć o pracy tłumacza i zaprosić na praktyki.

1 lutego 2022 roku zespół Lingua Lab został zaproszony przez Wyższą Szkołę Europejską im. Józefa Tischnera na spotkanie ze studentami I roku (kierunek: Lingwistyka Biznesu). Spotkanie odbyło się w ramach przedmiotu „Praktyki studenckie – wprowadzenie”, którego celem jest przygotowanie do poszukiwania miejsc do odbycia praktyk w następnym roku. W ramach przedmiotu zaplanowano m.in. spotkania z 5 firmami-praktykodawcami.

Spotkanie trwało 1,5 godziny i miało formułę on-line. Przybliżyliśmy studentom m.in., czym charakteryzuje się branża tłumaczeniowa, jak realizuje się tłumaczenia (pisemne, ustne, przysięgłe) opowiedzieliśmy o zawodzie tłumacza, przedstawiliśmy perspektywy na rynku pracy. Wreszcie podaliśmy najważniejsze informacje odnośnie do praktyk w naszej firmie i tego, jakie umiejętności nabędą praktykanci.

Dziękujemy za zaproszenie i zaufanie! Cieszymy się z możliwości uczestnictwa w takim projekcie. Ze swej strony zapraszamy wszystkich chętnych do kontaktu. Rozpatrzymy wszystkie możliwe formy współpracy!

Do zobaczenia na praktykach!