Karolina Drozdowska, wybitna tłumaczka, została laureatką prestiżowej nagrody dla tłumaczy stowarzyszenia NORLA, które zajmuje się promocją literatury norweskiej za granicą. To wyróżnienie przyznano jej w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Literatury w Bergen.

Stowarzyszenie NORLA, które zajmuje się promocją literatury norweskiej za granicą, ogłosiło, że laureatką Nagrody Tłumacza NORLA za rok 2021 została Karolina Drozdowska. Wynik ogłoszono podczas Międzynarodowego Festiwalu Literatury w Bergen. To już szesnasta edycja. Nagrodę przyznaje się utalentowanym tłumaczom, którzy przekładają książki bezpośrednio z języka norweskiego. Na przemian zostają nią uhonorowani tłumacze beletrystyki i literatury non-fiction. Karolina Drozdowska jest reprezentantką tej pierwszej grupy.

Karolinę Drozdowską wyróżniono jako utalentowaną i zaangażowaną tłumaczkę. Dzięki jej znakomitym tłumaczeniom polscy czytelnicy poznali wielu norweskich autorów, m.in. Helgę Flatland, Marie Aubert, Ruth Lillegraven, Ninę Lykke czy Larsa Myttinga.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło tekstu i grafiki: https://www.facebook.com/photo?fbid=250687647234226&set=a.113538327615826