Możecie wziąć udział w świetnej inicjatywie tłumaczeniowej! Wolne Lektury organizują zbiórkę, której celem jest stworzenie nowego tłumaczenia „Małego Księcia” – do udostępnienia w domenie publicznej. Datki można przesyłać do połowy sierpnia.

Mały Książę – któż nie zna tej pięknej historii o małym chłopcu poznającym całą złożoność świata w podróży? To najsłynniejsza książka wybitnego francuskiego pisarza Antoine de Saint-Exupery’ego. Niektóre cytaty pochodzące z niej stały się wręcz skrzydlatymi słowami. Mały Książę doczekał się setek tłumaczeń i zyskał popularność wśród małych i dorosłych czytelników na całym świecie.

Teraz do wielu polskich tłumaczeń może dołączyć jeszcze jedno, dzięki któremu wszyscy czytelnicy będą mogli poznać Małego Księcia, Lisa, Różę czy mieszkańców kolejnych planet. Wolne Lektury zorganizowały zbiórkę pieniędzy na nowe tłumaczenie, które będzie dostępne w domenie publicznej (obecnie znajduje się w niej tylko Mały Książę we francuskim oryginale).

Zbiórka trwa do 15 sierpnia na stronie internetowej Wolnych Lektur. Organizatorzy chcą, aby tłumaczenie było gotowe we wrześniu i oddane do rąk uczniów na początku roku szkolnego. Warto przypomnieć, że Mały Książę jest jedną z lektur obowiązkowych do testu ósmoklasisty.

Dołóż i swoją cegiełkę finansową – niech powstanie kolejne tłumaczenie tej znakomitej powieści!

Źródło tekstu: https://wolnelektury.pl/wesprzyj/teraz/maly-ksiaze-zbiorka/