Kilka dni temu do polskich księgarń trafiła pozycja poświęcona wierzeniom w Kraju Kwitnącej Wiśni. „Mukashi, mukashi czyli dawno, dawno temu…” to początek znakomitej serii, która pozwoli dzieciom lepiej poznać świat.

Mukashi, mukashi czyli dawno, dawno temu… Giusi Quarenghi, pisarki włoskiego pochodzenia – która właśnie ukazała się w naszych księgarniach – to pierwsza książka z serii „Opowieści z czterech stron świata”. Zabierze ona młodego czytelnika w literacko-wizualną podróż po japońskich wierzeniach. Dziecko pozna w ten sposób niezwykły, ponadczasowy świat pełen magicznych stworzeń i zaskakujących wydarzeń. Co ważne, stworzone przez wybitnych artystów ilustracje kształtują wrażliwość wizualną dziecka, a wciągające opowiadania wiernie ukazują japońską kulturę i tradycję. Do poszczególnych opowiadań dołączono także wizualny słowniczek postaci. Tę książkę przetłumaczyła Ewa Nicewicz.

Kolejne tomy z serii stworzą wspaniałą biblioteczkę, pełną ciekawostek o świecie – o tym, co nas różni, a co łączy – i niezwykłych obrazów. Takie książki okazują się bardzo istotne w biblioteczce dziecka. Często decydują o fascynacji światem, jego historią i kulturą czy sztuką. Wspólna lektura Mukashi, mukashi… – i innych tomów – może prowadzić do ważnej dyskusji o różnicach kulturowych, szacunku, wartości tradycji i równości. Kto wie, może kiedyś dzisiejsi czytelnicy znajdą dobrą pracę i będą się rozwijać właśnie za granicą? Na przykład jako tłumacze!

Warto poznać Japonię od tej strony!

Źródło tekstu i grafiki: https://www.slowne.pl/ksiazki/dla-dzieci/mukashi-mukashi-dawno-dawno-temu-w-japonii/