11 sierpnia 2021 r. w Muzeum Manggha w Krakowie odbędą się warsztaty poświęcone kaligrafii. Uczestnicy dowiedzą się też sporo o języku japońskim. Wydarzenie jest częścią znakomitego cyklu „Poznajemy Japonię”.

Muzeum Manggha w Krakowie (ul. Marii Konopnickiej 26) zaprasza dorosłych i młodzież (+14) na warsztaty poświęcone językowi japońskiemu i kaligrafii, które odbędą się 11 sierpnia 2021 r. w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód.

Japończycy doskonalą pismo nie tylko przez naukę pamięciową znaków, ale i sposób ich pisania. Shodō (co można dosłownie przetłumaczyć jako: „droga pisma”), to japońska kaligrafia. Poprzez wielokrotne pisanie znaku, przy skorzystaniu z określonych technik i użyciu specjalnych utensyliów (pędzla, tuszu, kamienia oraz papieru), doskonali się jego walory estetyczne. Warsztaty kaligrafii zapewniają nie tylko ciekawe poszerzenie wiedzy. To w założeniach czas wypełniony skupieniem i wrażeniami sensorycznymi. Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawowe znaki kanji oraz zapoznają się z językiem japońskim.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Kaligrafia 11.08”. W treści należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 8 osób). Koszt udziału wynosi 15 zł, płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu warsztatów.

Takie warsztaty to świetna okazja dla wszystkich zafascynowanych Japonią – również tłumaczy – aby pogłębić swoją wiedzę o tym kraju i jego kulturze.

Źródło tekstu i grafiki: https://manggha.pl/wydarzenie/warsztaty-kaligrafii-z-elementami-j-japonskiego-13