Niedawno do naszych księgarń trafiła nowa książka poświęcona Islandii. Alda Sigmundsdóttir, blogerka, przedstawia ją od strony fascynujących dawnych zwyczajów czy tradycji.

Islandia to jedno z najbardziej fascynujących miejsc na Ziemi. Nic dziwnego, że wiele ludzi tam powraca – czasem osobiście, czasem za pośrednictwem filmów czy książek. Ostatnio do naszych księgarń trafiła kolejna pozycja poświęcona Islandii. Chodzi o Małą księgę dawnych Islandczyków. O zwyczajach tradycjach i przesądach opublikowaną nakładem Wydawnictwa Poznańskiego. Jej autorką jest Alda Sigmundsdóttir prowadząca popularnego bloga poświęconego Islandii. Tę pozycję tłumaczyli Katarzyna Bażyńska-Chojnacka i Piotr Chojnacki.

Przez stulecia mieszkańcy Islandii musieli zmagać się z trudnymi warunkami związanymi z klimatem i położeniem wyspy (ponad 200 wulkanów, lodowce, wysokie klify, porywisty wiatr – i wielka pustka). Mimo wszystko mieszkańcy Islandii zawsze mieli mnóstwo znakomitych rozwiązań, jak przetrwać w takich warunkach. Niektóre wydają się wręcz epokowe, a inne komiczne. O tej stronie Islandii – zabawnej, zaskakującej – dowiecie się z tej książki. Jakie zastosowanie miały patyczki czuwania? Na czym polegał zwyczaj „bogowania przez okno”? Autorka odkrywa przed czytelnikiem islandzkie zwyczaje z wielkim entuzjazmem.

Warto się wybrać w taką podróż na Islandię!

Źródło tekstu i grafiki: https://wydawnictwopoznanskie.pl/produkt/mala-ksiega-dawnych-islandczykow-o-zwyczajach-tradycjach-i-przesadach/