8 czerwca 2019 r. w warszawskiej Agrykoli odbędzie się Festiwal Koreański. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji – na przykład zajęcia z języka koreańskiego, kaligrafii czy tworzenia lampionów. W programie również konkursy, koncerty, wystawa czy pokazy sztuki walk taekwondo.

Już jutro – 8 czerwca 2019 r. – w Parku Agrykola w Warszawie odbędzie się Festiwal Koreański. Organizowany jest przez ambasadę Korei Południowej w Polsce we współpracy z Centrum Kultury Koreańskiej. To największe wydarzenie promujące kulturę Korei w Europie Środkowej. Pretekstem stało się 30-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Republiką Korei. Dzięki Koreańskiemu Centrum Kultury rośnie zainteresowanie kulturą koreańską (ma to wpływ również na zapotrzebowanie na tłumaczenia z języka koreańskiego i na język koreański), stąd w przyszłości będzie więcej możliwości poznania kultury koreańskiej.

W ramach Festiwalu Koreańskiego będzie można uczestniczyć w pokazach sztuki walki taekwondo, zajęciach z języka koreańskiego, kaligrafii i tworzenia lampionów, w koncercie znakomitego folkowego zespołu ID czy w wystawie poświęconej stosunkom polsko-koreańskim. Ceremonię otwarcia festiwalu przewidziano na godz. 16., ale już od 13 będzie można uczestniczyć w kolejnych atrakcjach. Przygotowano także program dla najmłodszych – zobaczą oni tradycyjne gry i zabawy koreańskie.

Warto wziąć udział w Festiwalu Koreańskim – i poznać bardzo interesującą kulturę.

Źródło tekstu i grafiki: https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,swieto-koreanskiej-kultury-zabrzmia-piri-flet-bambusowy-i-bebny-janggu,292603.html