Pho – wietnamska zupa – zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Teraz będzie można ją będzie przyrządzić w domu – a to za sprawą książki kucharskiej Simi i Stefana Leistnerów, blogerów kulinarnych.

Pho – kultowa wietnamska zupa – to danie lekkie, zdrowe, smaczne i dlatego idealnie wpasowuje się w aktualne trendy. Ale to nie tylko jedna z najsłynniejszych zup z makaronem, to także prawdopodobnie jedna z najbardziej różnorodnych zup na świecie! Świetnie smakuje zarówno z wołowiną, jak i z kurczakiem, a także w wersji wegetariańskiej lub wegańskiej. Nic zatem dziwnego, że stała się daniem kultowym nie tylko w Wietnamie. W swym triumfalnym pochodzie przez świat trafiła do modnych barów z zupami od Australii po Stany Zjednoczone. W Polsce również jest już o niej bardzo głośno i dziś nie sposób zliczyć restauracji serwujących pho bo i pho ga. Tę pyszną zupę z makaronem ryżowym można też przygotować w domu, używając kilku prostych składników. Przepisy znajdziecie w książce Pho. Kultowa zupa z Wietnamu Simi i Stefana Leistnerów, która niedawno trafiła do naszych księgarń. Tę pozycję przetłumaczyła Emilia Skowrońska.

Simi i Stefan Leistner są podróżnikami i blogerami kulinarnymi. Podczas swoich podróży po krajach azjatyckich szukają tradycyjnych potraw. Stefan je próbuje, Simi robi zdjęcia. Od 2011 roku relacjonują swoje podróże i prezentują najnowsze przepisy na blogu www.asiastreetfood.com. Jest to najczęściej odwiedzany przez niemieckich użytkowników sieci blog kulinarny i podróżniczy poświęcony kulturze i kuchni azjatyckiej. Wcześniejsze publikacje Simi i Stefana zostały nagrodzone „Gourmand World Cookbook Award”.

Warto włączyć znakomitą zupę pho do swojego menu – dzięki tej książce!

Źródło tekstu i grafiki: https://www.proszynski.pl/Pho__Kultowa_zupa_z_Wietnamu-p-37192-.html