W listopadzie 2019 r.. Apartamenty Innwersja i Hotel Impresja proponują bezpłatny pobyć dla członków Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury i Stowarzyszenia Unia Literacka. Zgłoszenia można wysyłać do 20 października 2019 r.

Znakomita wiadomość dla tłumaczy! Członkowie Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury oraz Stowarzyszenia Unia Literacka będą mogli skorzystać z bezpłatnego pobytu twórczego – w dniach 5-15 listopada (Apartamenty Innwersja) oraz 3-15 listopada (Hotel Impresja). Rezydent Innwersji będzie miał do dyspozycji apartament wyposażony w aneks kuchenny, a rezydent Impresji – bezpłatne śniadanie z możliwością wykupienia obiadów. Koszt dojazdu i wyżywienia pokrywa we własnym zakresie.

Zgłoszenie należy wysłać na adres rezydencjetworcze@gmail.com do 20 praździernika 2019 r. W zgłoszeniu oprócz danych powinny się znaleźć następujące dokumenty: krótkie cv i informację o planowanej pracy. Rezydent zobowiązuje się do jednego spotkania z czytelnikami w Dusznikach-Zdroju.

Rezydencje twórcze dla pisarzy i tłumaczy to inicjatywa podjęta przez zarząd STL i SUL, a także grupę właścicieli hoteli i pensjonatów w Dusznikach Zdroju. Celem projektu jest stworzenie odpowiedniej przestrzeni twórczej dla wybitnych pisarzy i tłumaczy literatury oraz upowszechnienie Dusznik Zdroju jako miasta dbającego o pracę artystyczną. To doskonałe miejsce, aby zająć się literackimi projektami – książkami czy tłumaczeniami.

Źródło tekstu i grafiki: http://stl.org.pl/listopadowa-rezydencja-tworcza-dla-pisarzy-i-tlumaczy-w-dusznikach-zdroju-2/