Już dziś, 16 sierpnia 2020 r. w Warszawie, będzie miało miejsce bardzo interesujące wydarzenie. Agnieszka Kuś zabierze chętnych na spacer śladami nieistniejących już bazarów czy sklepów, w których można było dostać najlepsze produkty na potrawy kuchni żydowskiej.

16 sierpnia 2020 o godz. 14:30 w Warszawie odbędzie się spacer miejski, podczas którego organizatorzy z Muzeum POLIN opowiedzą o żydowskich zwyczajach kulinarnych, a także o sklepach i restauracjach dawnej Warszawy.

W okresie międzywojennym Żydówki często zastanawiały się, gdzie kupić najlepsze jarzyny, kaszę czy mięso. Uczestnicy spaceru podążą śladami dawnych bazarów, sklepów i jatek, a także restauracji, w których menu znajdowały się takie dania, jak na przykład gefilte fisz. Uczestnicy dowiedzą się, jakie potrawy kryją się pod nazwami funkcjonującymi do dziś. Gdzie można skosztować tych specjałów?

Przewodniczką podczas spaceru będzie Agnieszka Kuś, historyczka zajmująca się kulturą kulinarną. Smacznymi „odkryciami” dzieli się z turystami, których oprowadza w Muzeum Polin i po Warszawie. W Radiu POLIN będzie można ją usłyszeć w audycjach „Podróże z Radiem POLIN”. Prowadzi autorskiego bloga turystyczno-kulinarnego „Patrzę i jem” oraz redaguje dział kulinarny w serwisie internetowym „Warszawa Express”. Absolwentka podyplomowych „Food Studies” na SWPS i Studiów Polsko-Żydowskich w Instytucie Badań Literackich PAN.

To doskonała okazja, aby poznać tajemnice żydowskiej kultury – również dla tych, którzy uczą się jidysz czy hebrajskiego bądź pracują z tymi językami przy tłumaczeniach. Warto z niej skorzystać!

Źródło tekstu i grafiki: https://polin.pl/pl/wydarzenie/tu-kupisz-i-zjesz-wszystko-spacer-miejski-0