Dziś w sopockiej księgarni Smak Słowa odbędzie się spotkanie z Karoliną Drozdowską, wybitną tłumaczką. Opowie ona o tłumaczeniu powieści „Odmawiam myślenia” Lotty Elstad. Książka niedługo będzie miała swoją premierę w Polsce.

Już dziś o godz. 18 w księgarni Smak Słowa w Sopocie (ul. Bohaterów Monte Casino 6A), będzie miało miejsce spotkanie z Karoliną Drozdowską, cenioną tłumaczką. Opowie ona o swoim tłumaczeniu z języka norweskiego znakomitej powieści Lotty Elstad Odmawiam myślenia. Ta pozycja ukaże się wkrótce w Polsce nakładem Wydawnictwa Pauza. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu „Przekład przed publikacją”. Rozmowę poprowadzi Zofia Szachnowska-Olesiejuk, również tłumaczka.

Spotkanie będzie można śledzić w przestrzeni internetowej – na facebookowym profilu.

Odmawiam myślenia to pełna przewrotnego humoru książka traktująca o wyborach, współczesnej kulturze, zawiedzionej miłości, losie freelancerki oraz nadętych pseudointelektualistach, których każdy z nas ma w swoim życiu. Co ciekawe, Lotta Elstad przyznaje w wywiadach, że inspiracją do stworzenia alternatywnej norweskiej rzeczywistości (z pewnymi fikcyjnymi nakazami prawnymi) była jej wizyta w Polsce.

Zapowiada się ciekawa rozmowa – nie tylko o tłumaczeniach!

Źródło tekstu: https://stl.org.pl/przeklad-przed-publikacja-spotkanie-z-karolina-drozdowska/