Staromiejski Dom Kultury ogłosił program stypendialny dla poetek, poetów oraz tłumaczek i tłumaczy poezji z Warszawy. Pula wynosi 60 tysięcy złotych – zostanie podzielona między 6 twórców poezji i 6 jej tłumaczy.

W związku z obecną sytuacją działalność kulturowa w stolicy została znacznie utrudniona. Debaty, spotkania autorskie, warsztaty i plany wydawnicze zostały zawieszone. Staromiejski Dom Kultury, który od dawna współtworzy środowisko poetyckie stolicy, zareagował na pogarszającą się sytuację ekonomiczną wybitnych poetów i tłumaczy, ogłaszając program stypendialny.

O stypendium mogą się ubiegać mieszkańcy Warszawy mające za sobą debiut literacki. Pula wynosi 60 tysięcy złotych. Pieniądze te zostaną rozdzielone między 6 twórców poezji i 6 jej tłumaczy. Stypendysta/stypendystka otrzyma po 5 tys. złotych brutto. Aby dostać stypendium, należy zaznajomić się z regulaminem, wypełnić wniosek stypendialny oraz napisać plan pracy (rezultatem nie musi, choć może być, publikacja książki).

Wszystkie dokumenty należy przesłać do 21 czerwca 2020 r. na adres agruszczynski@sdk.pl lub na adres Staromiejskiego Domu Kultury (Rynek Starego Miasta 2, 00-272 Warszawa). Wyniki zostaną ogłoszone 1 lipca 2020 roku.

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Staromiejskiego Domu Kultury – czyli tutaj.

Źródło tekstu i grafiki: https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,warszawskie-stypendia-dla-piszacych-i-tlumaczacych-poezje,5229.html