3 grudnia 2022 r. odbędzie się konferencja na temat tłumaczenia w kontekście migracji: „Maps of translation, a Swiss symposium on translation and migration”. Zgłoszenia można nadsyłać do 25 listopada 2022 r.

3 grudnia 2022 r. będzie miała miejsce doroczna szwajcarska konferencja tłumaczy i tłumaczek: „Maps of translation, a Swiss symposium on translation and migration”. Głównym tematem będzie migracja oraz tłumaczenie jako narzędzie kształtowania tożsamości. Konferencja jest organizowana przez Szwajcarskie Stowarzyszenie Autorek i Autorów A*ds. zrzeszające także tłumaczy i tłumaczki. Termin rejestracji upływa 25 listopada 2022 roku. Można się zarejestrować tutaj.

W programie konferencji również dyskusje na temat polityki zawodowej i sytuacji prawnej tłumaczek i tłumaczy. Organizatorzy zapraszają także przedstawicieli stowarzyszeń zawodowych z sąsiadujących krajów do podjęcia dialogu na temat wspólnych aktualnych problemów ponad granicami państw.

Konferencja będzie prowadzona w językach: niemieckim, francuskim i włoskim.

To doskonała okazja, aby spotkać się z innymi tłumaczami i tłumaczkami i porozmawiać o palących kwestiach zawodowych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Źródło tekstu: https://stl.org.pl/maps-of-translation-konferencja-na-temat-przekladu-w-kontekscie-migracji/