Muzeum Manggha w Krakowie zaprasza wszystkich miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni na warsztaty poświęcone tradycyjnym grom Dalekiego2 Wschodu. Spotkanie będzie miało miejsce 9 lutego 2022 r. Obowiązują zapisy.

9 lutego 2022 r. – w najbliższą środę – o godz. 16:30 w Muzeum Manggha w Krakowie (ul. Marii Konopnickiej 26), w przestrzeni Galerii Europa Daleki Wschód odbędą się kolejne warsztaty w ramach cyklu „Poznajemy Japonię”. Tym razem będą one poświęcone grom dalekowschodnim.

Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w trakcie gry w hanafundę. To znakomita gra karciana o kilkusetletniej tradycji i burzliwej historii. Japońskie słowo „hana-funda” można przetłumaczyć jako „kwiatowe karty”. Talia zachwyca bogatą symboliką fauny i flory. Tych kart używają nie tylko japońscy, ale także koreańscy miłośnicy gier karcianych.

Kolejną grą, która zostanie zaprezentowana na warsztatach jest kendama – japońska gra zręcznościowa łącząca w sobie prostotę wykonania z ekscytującą rozrywką. Zyskała sobie już wielbicieli na całym świecie!

Spotkane przeznaczone jest dla dorosłych oraz młodzieży (+12). Zgłoszenia należy wysłać na adres: edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Gry 9.02”. W treści należy podać następujące dane: imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek uczestnika. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział kosztuje 15 zł. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu warsztatów.

To również świetna okazja dla tłumaczy zajmujących się językiem japońskim, aby poznać Kraj Kwitnącej Wiśni z zupełnie innej strony!

Źródło tekstu i grafiki: https://manggha.pl/wydarzenie/gry-dalekowschodnie-warsztat