W czerwcu 2021 r. w Arles odbędą się kilkudniowe warsztaty tłumaczeniowe dla tłumaczy języka arabskiego. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z końcem kwietnia.

Stowarzyszenie na rzecz promocji przekładu literackiego ATLAS oraz Międzynarodowe Kolegium Tłumaczy Literatury w Arles zapraszają tłumaczy języka arabskiego do udziału w kilkudniowych warsztatach tłumaczeniowych, które odbędą się w Arles w czerwcu bieżącego roku. Wydarzenie organizowane jest w ramach programu LEILA.

Celem pobytu jest wymiana doświadczeń wybitnych tłumaczy na polu wprowadzania literatury arabskiej do języków europejskich.

O udział mogą się ubiegać tłumacze z dorobkiem minimum dwóch książek przetłumaczonych z języka arabskiego na jeden z języków europejskich. Każdy z uczestników warsztatów powinien przygotować 45-minutowe wystąpienie. Uczestnicy otrzymają grant finansowy w wysokości 750 euro. Organizatorzy zapewniają posiłki i pokrycie kosztów transportu.

Wnioski o udział w warsztatach należy składać do 30 kwietnia 2021 r. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

Źródło tekstu: http://stl.org.pl/warsztaty-w-arles-dla-tlumaczy-literatury-arabskiej/
Źródło grafiki: https://www.atlas-citl.org/leila-arabic-literatures-in-european-languages-2021-2023/?fbclid=IwAR23gB7ai2NjoXL9lNBGU-l5akvjPtVtqK6-9E6q4V1E4Tf80kYX3hvGaB8