Nunchi – to koreańska supermoc. Strategia życia, która może się przydać zwłaszcza w XXI wieku. O tym, na czym polega dowiecie się ze znakomitej książki Euny Hong, która niedawno została opublikowana nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Kilka dni temu w naszych księgarniach pojawiła się książka Nunchi autorstwa Euny Hong. Reklamuje się ją jako „koreański sekret dobrych relacji z ludźmi”. Tę pozycję przetłumaczyła z języka angielskiego Hanna Pasierska. Nunchi – co właściwie kryje się za tym terminem? Czy to kolejna ciekawostka z Korei – taka jak nowinki techniczne?

Niektórzy ludzie dobrze odnajdują się w towarzystwie, łatwo przychodzi im porozumienie z drugim człowiekiem, inni nie czują się komfortowo wśród obcych osób. Jak się okazuje, od tego wiele zależy. Nunchi tłumaczy się jako „mierzenie okiem”. To zasada działająca od tysięcy lat. Zapewnia koreańskim dzieciom dobry start w życiu. To swoiste koreańskie korepetycje z inteligencji emocjonalnej i świadomości sytuacji, również sposób na przetrwanie i zachowanie dobrego samopoczucia. Jedyne czego potrzeba to chęć zwrócenia uwagi na drugiego człowieka. brzmi obiecująco?

Poznajcie nunchi – razem z książką Euny Hong!

Źródło tekstu i grafiki: https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/5236/Nunchi—Euny–Hong