Niedawno w naszych księgarniach ukazała się bardzo interesująca książka poświęcona Krajowi Kwitnącej Wiśni. Jej autorem jest Zygmunt Kłośnik-Januszowski, znakomity dziennikarz sportowy, a także tłumacz. Zaprasza on czytelnika na wyjątkową podróż po Japonii.

Zygmunt Kłośnik-Januszowski był jednym z ojców polskiego dziennikarstwa sportowego. Piastował stanowisko redaktora „Przewodnika Sportowego” (pod auspicjami Towarzystwa Gimnastycznego Sokół), „Słowa Polskiego” (stworzył pierwszy fachowy dział – Kronikę Sportową), „Wędrowca” (poświęconego turystyce i sportowi oraz „Ilustrowanego Kuriera Sportowego”. Był także poliglotą i miłośnikiem literatury, zajmował się tłumaczeniami. Dokonał tłumaczenia na język polski wielu książek (m.in. Kiplinga i Hancocka).

W swojej książce zaprasza do podróży po meandrach japońskiej kultury. To pozycja inspirowana dziełami Lafcadio Hearna (wybitny pisarz tworzący w języku angielskim i języku japońskim, znany głównie z opisu japońskiego folkloru) oraz Georgesa Weulersse`a.

To obowiązkowa pozycja dla miłośników Japonii!

Źródło tekstu i grafiki: https://wojownicy.eu/nasze-publikacje/wszystkie/japonia/