W Serbii ukazała się powieść Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. To tom otwierający popularną wśród młodzieży serię. Na serbski przetłumaczyła go Andelija Jočić.

Niedawno w serbskich księgarniach pojawiła się znakomita powieść Rafała Kosika Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi w tłumaczeniu Andeliji Jočić. Tytuł serbskiego tłumaczenia to Feliks, Net i Nika i banda nevidljivih ljudi. Powieść wyszła nakładem belgradzkiej oficyny ProPolis Books.

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi to pierwszy tom bestsellerowej serii książek Rafała Kosika. Ta fantastyczna i przezabawna powieść o trzynastolatkach z Warszawy, opowiada o przyjaźni i przygodach rozgrywających się w cieniu najnowocześniejszych urządzeń technicznych. Dużą rolę odgrywają tu zwariowane wynalazki, sztuczna inteligencja i roboty. Bohaterowie rozpracowują gang znikających złodziei. Czy serbscy czytelnicy polubią tę trójkę tak samo jak polscy?

W ostatnich latach Andelija Jočić przetłumaczyła na język serbski m.in.: Bezsenność w Tokio Marcina Buczkowskiego, Lustro pana Grymsa Doroty Terakowskiej, Czarownica piętro niżej Marcina Szczygielskiego, Klub latających ciotek Rafała Witka.

Źródło tekstu i grafiki: https://instytutksiazki.pl/pl/aktualnosci,2,felix-net-i-nika-oraz-gang-niewidzialnych-ludzi-po-serbsku-ze-wsparciem-instytutu-ksiazki,7983.html