Jeszcze raz będziemy mogli przeczytać o słynnym Misiu o Bardzo Małym Rozumku. Tym razem poznamy losy Kubusia Puchatka sprzed czasów, które spędził w Stumilowym Lesie. To będzie pierwszy oficjalny prequel z tego powieściowego uniwersum.

Znakomita wiadomość dla fanów Kubusia Puchatka! Tym razem będziemy mogli poznać go w czasach, zanim trafił do Krzysia i Stumilowego Lasu. Once There Was a Bear (z angielskiego: „Pewnego razu był miś”). Autorką książki będzie Jane Riordan, a zilustruje ją Mark Burgess. Całość ma być wierna oryginałowi, zarówno pod względem stylu, jak i ilustracji. To pierwszy zatwierdzony przez spadkobierców A. A. Milne’a i Sheparda prequel opowieści o Kubusiu Puchatku (do tej pory ukazały się dwie powieści opisujące dalsze przygody mieszkańców Stumilowego Lasu).

Na książkę złoży się dziesięć opowiadań. Treść została zainspirowana autentycznymi wydarzeniami z życia Christophera Robina, czyli powieściowego Krzysia. Będziemy m.in. towarzyszyć Kubusiowi podczas zwiedzania domu handlowego Harrods w Londynie (to tam – w dziale z zabawkami – podobnego pluszaka kupił synowi Milne) czy podczas odwiedzin w zoo, w którym Puchatek spotka niedźwiedzicę Winnipeg, po której otrzymał imię (z tłumaczenia Ireny Tuwim znamy Kubusia Puchatka, ale w oryginale słynny miś nazywał się Winnie the Pooh. Do pierwotnego imienia odwołała się Monika Adamczyk-Garbowska w swoim tłumaczeniu zatytułowanym Fredzia Phi-Phi). W dalszych opowiadaniach Kubuś Puchatek spotka swoich późniejszych przyjaciół.

Once There Was a Bear ukaże się na rynku anglojęzycznym 30 września, w 95. rocznicę premiery pierwszego wydania Kubusia Puchatka. Przez wszystkie te lata zarówno Kubuś Puchatek, jak i Chatka Puchatka były stale obecne w księgarniach. Pokochali je i dziecięcy, i dorośli czytelnicy.

Prawa do oryginałów literackich pozostają w gestii spadkobierców Milne’a i Sheparda. Disney, który dysponuje częścią praw do wizerunku Kubusia Puchatka od lat 60. ubiegłego wieku, nie ma udziału w powstaniu nowej książki.

Źródło tekstu i grafiki: https://booklips.pl/newsy/co-robil-kubus-puchatek-zanim-trafil-do-stumilowego-lasu-powstal-oficjalny-prequel-ksiazek-a-a-milnea/