Wspaniała wiadomość dla fanów Wiedźmina! Studio CD Projekt RED pracuje nad kolejną grą z tego uniwersum. To początek nowej sagi, która będzie realizowana we współpracy z Epic Games.

Studio CD Projekt RED ogłosiło, że pracuje nad kolejną odsłoną serii gier o Wiedźminie. Będzie ona stanowić początek nowej sagi. To, co zaczęło się od serii znakomitych książek Andrzeja Sapkowskiego, które zachwyciły miliony polskich czytelników, stało się wkrótce jednym z naszych najważniejszych produktów „eksportowych”. Powieści doczekały się tłumaczeń na wiele języków, gry powstałe na podstawie tego uniwersum, biły rekordy popularności. Ostatnia odsłona cyklu – „Wiedźmin 3: Dziki Gon” z 2015 roku – zdobyła łącznie ponad 250 tytułów Gry Roku. na rynek wypuszczono też dwa dodatki fabularne – „Serce z Kamienia” oraz „Krew i Wino”.

A zatem powstaje kolejna pełnoprawna komputerowa gra fabularna dla jednego gracza w ramach serii „Wiedźmin”. Studio CD Project RED nie podało żadnych dodatkowych szczegółów na ten temat. Grafika towarzysząca przedstawia leżący w śniegu medalion. Została podpisana słowami: „Rozpoczyna się nowa saga”. Wiadomo, że ten projekt będzie realizowany z we współpracy technicznej i technologicznej z Epic Games, znanym i cenionym amerykańskim producentem. Reżyserem zostanie Jason Slama. Gra nie będzie nosić tytułu „Wiedźmin 4”, więc niewykluczone, że w roli głównej nie wystąpi Geralt. Przewidywana data premiery nie jest jeszcze znana.

Warto przy okazji przypomnieć, że żadna gra komputerowa nie trafiłaby skutecznie do zagranicznego odbiorcy, gdyby nie jej odpowiednia lokalizacja. To również dzięki temu takie gry jak te oparte o uniwersum Andrzeja Sapkowskiego, odniosły wielki sukces!

Źródło tekstu i grafiki: https://booklips.pl/adaptacje/gry/cd-projekt-red-zapowiada-kolejna-gre-komputerowa-o-wiedzminie-powstanie-cala-nowa-saga/