Świetna wiadomość dla fanek i fanów twórczości Louisy May Alcott! W księgarniach pojawiła się już kontynuacja powieści „Ośmioro kuzynów”. To pierwsze polskie tłumaczenie tej znakomitej książki.

Wydawnictwo MG wciąż zapoznaje polskiego czytelnika z dziełami wybitnej amerykańskiej pisarki Louisy May Alcott, znanej przede wszystkim z powieści Małe kobietki i Dobre żony. Zawdzięczamy mu tłumaczenia nieznanych dotąd książek Alcott. W sierpniu do naszych księgarń trafiła powieść Ośmioro kuzynów, teraz możemy zapoznać się z jej kontynuacją – Róża w rozkwicie. Oba tomy przetłumaczyła Joanna Wadas.

W pierwszej części trzynastoletnia Rose po śmierci ojca trafiła do domu sędziwych ciotek. Jest chorowita i przygnębiona – do czasu powrotu swojego opiekuna prawnego. Kierując się medycyną niekonwencjonalną, zaleca swojej podopiecznej dużo ruchu na świeżym powietrzu, zdrowe posiłki, pożyteczne zajęcia i towarzystwo rówieśników. W ciągu roku Rose ulega cudownej przemianie, w której ma również swój udział jej siedmiu wesołych i rozbrykanych kuzynów. W drugiej części Rose ma dwadzieścia lat i wraca z podróży dookoła świata. W domu czekają na nią stęsknieni kuzyni. Czterej najstarsi z nich – Archie, Charlie, Mac i Steve – są już mężczyznami, którzy szukają swojego powołania i zaczynają rozglądać się za towarzyszkami życia. Młodzi ludzie ze zdumieniem odkrywają, że ich dziecięce relacje będą musiały ulec przewartościowaniu. Tymczasem Rose ceni sobie niezależność i ma pomysł na życie, który niekoniecznie zakłada zamążpójście.

Warto sięgnąć po tę książkę i jeszcze raz przenieść się do świata Louisy May Alcott!

Źródło tekstu i grafiki: http://www.wydawnictwomg.pl/roza-w-rozkwicie/