Organizatorzy Festiwalu Opowiadania zapraszają do udziału w tegorocznej edycji konkursu na najlepszy przekład opowiadania. Kto będzie chciał się sprawdzić w tłumaczeniu literackim? Tłumaczenia można przesyłać do 15 lipca 2021 r.

Festiwal Opowiadania ponownie zaprasza do udziału w konkursie na najlepszy przekład opowiadania. W tej edycji można tłumaczyć z następujących języków: niemieckiego, słowackiego i szwedzkiego. Teksty pochodzą z książek Roberta Prossera, Jany Benovej i Andrei Lundgren. W jury zasiadają: Natalia Kołaczek (szwedzki), Małgorzata Słabicka (niemiecki) i Tomasz Grabiński (słowacki).

Finansowa pula nagród wynosi 2100 zł. (po 700 zł. dla najlepszego tłumaczenia z każdego języka. Prace można przesyłać do 15 lipca 2021.

W Konkursie mogą brać udział wyłącznie tłumacze przed debiutem książkowym, a więc nieposiadający w swojej bibliografii indywidualnych przekładów literackich opatrzonych ISBN w wersji papierowej lub elektronicznej (zapis nie dotyczy publikacji technicznych, naukowych i konferencyjnych, pojedynczych tekstów drukowanych w antologiach, czasopismach, publikacji na stronach internetowych).

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej konkursu.

Źródło tekstu i grafiki: http://stl.org.pl/konkurs-festiwalu-opowiadania-na-najlepszy-przeklad/