Najsłynniejsza niania w literaturze – stworzona przez Pamelę Travers powraca raz jeszcze! Tym razem mamy do czynienia z nowym tłumaczeniem. Jego autorem jest Marcin Mortka. Kto zechce się jeszcze raz spotkać z Mary Poppins?

Pamela Travers – wybitna australijska pisarka pochodzenia angielskiego – zasłynęła jako twórczyni Mary Poppins, nietuzinkowej niani z parasolem, którą pokochały miliony małych i dużych czytelników na całym świecie. Teraz możemy jeszcze raz znaleźć się w tym uniwersum. Wydawnictwo Nasza Księgarnia proponuje nowe wydanie przygód Mary Poppins. To nowe tłumaczenie – autorstwa Marcina Mortki (dotychczas znaliśmy przekład Ireny Tuwim). Książkę wzbogacają oryginalne ilustracje Mary Shepard.

Gdy Mary Poppins odpowiada na ogłoszenie w gazecie i zjawia się w domu rodziny Banksów, czwórka dzieci szybko odkrywa, że to niania inna niż wszystkie. Kim tak naprawdę jest ta dziwna osoba w niebieskim płaszczu i z parasolką o papuziej główce? Mary wjeżdża po poręczy na piętro, ma niezwykłego wujka unoszącego się pod sufitem, rozumie język psów i przylepia gwiazdy do nocnego nieba… Obiecuje małym Banksom, że zostanie z nimi, póki wiatr się nie zmieni, i pewnego dnia rzeczywiście odchodzi (a właściwie odlatuje) – ale na szczęście nie na zawsze – powróci w kolejnych książkach, które od lat są niekwestionowanymi bestsellerami.

Warto sięgnąć po klasykę literatury dziecięcej – nowe tłumaczenie stanowi znakomitą okazję do kolejnej lektury!

Źródło tekstu i grafiki: https://nk.com.pl/mary-poppins/p2929.html