Ruszył nabór do Szkoły Nowych Tłumaczy. To znakomite warsztaty przeznaczone dla przyszłych tłumaczy literackich – obecny nabór dotyczy tych, którzy chcą tłumaczyć literaturę polską na język arabski. Aplikacje można przesyłać do 5 września 2021 r.

Szkoła Nowych Tłumaczy ogłosiła kolejny nabór. To cykl nieodpłatnych warsztatów translatorskich. Jest on przeznaczony dla początkujących tłumaczy literatury polskiej na język arabski.

Kwalifikacje do I etapu projektu odbędą się w formie sprawdzianu znajomości języka i predyspozycji translatorskich. Osoby biorące udział w naborze zostaną poproszone o wykonanie tłumaczenia fragmentu wybranej przez organizatora książki. W trakcie I etapu uczestnicy wezmą udział w warsztatach online prowadzonych przez wybitnego tłumacza polskiej literatury. Do II etapu przejdzie czworo wyróżniających się szczególnym talentem uczestników, którzy w listopadzie 2021 r. zostaną zaproszeni do Krakowa, gdzie przez 10 dni będą kontynuować pracę nad warsztatem translatorskim i poznają lepiej polską kulturę.

Zgłoszenia należy przesłać na adres: l.gawkowska@instytutksiazki.pl do 5 września br. W treści należy podać następujące dane: imię, nazwisko, data urodzenia, kraj pochodzenia, miasto i kraj stałego zamieszkania, wykształcenie, stopień znajomości języka polskiego, dotychczasowe doświadczenie tłumaczeniowe, krótkie umotywowanie chęci wzięcia udziału w programie warsztatów (max. 200 wyrazów), zgoda RODO.

Pierwotny format projektu został wypracowany wspólnie z Instytutami Polskimi w Tel Awiwie i Sankt Petersburgu w latach 2019-2020.

Źródło tekstu: https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,ogloszenie-o-naborze-do-szkoly-nowych-tlumaczy,6695.html