Już jutro – 11 sierpnia 2020 roku – Wydawnictwo Media Rodzinna rozpocznie publikację nowej książki dla dzieci autorstwa wybitnej pisarki Joanne K. Rowling. „Ickabog” będzie się pojawiać w odcinkach na specjalnej stronie internetowej – oczywiście, w polskim tłumaczeniu.

Od 11 sierpnia 2020 roku Wydawnictwo Media Rodzina planuje publikację nowej książki dla dzieci autorstwa J.K. Rowling, angielskiej pisarki znanej przede wszystkim z cyklu znakomitych książek o perypetiach Harry’ego Pottera. Bajka Ickabog będzie się ukazywać w odcinkach na specjalnej stronie internetowej w polskim tłumaczeniu.

Pomysł na tę baśń zrodził się ponad dekadę temu. Rowling zaczęła pisać tę historię dla własnych dzieci. Obecnie postanowiła podzielić się nią ze światem. Publikacja online pierwszych rozdziałów w języku angielskim rozpoczęła się 26 maja na oficjalnej stronie baśni. W Polsce kolejne odcinki będą się ukazywać na stronie ickabogkonkurs.mediarodzina.pl, a kolejne będą publikowane co poniedziałek aż do 25 września.

Co więcej, J. K. Rowling oraz polski wydawca chcą przez tę publikację zachęcić dzieci do udziału w oficjalnym konkursie na ilustracje do książkowego wydania Icaboga. Konkurs trwa do 2 października, a najlepsze prace trafią do książki, która zostanie wydana w listopadzie 2020 roku. Więcej informacji na ten temat pojawi się na wspomnianej wyżej stronie internetowej. Analogiczne konkursy odbywają się w każdym kraju, w którym ukaże się książka.

Honoraria finansowe uzyskane ze sprzedaży książki J.K. Rowling przekaże na rzecz organizacji wspierających osoby szczególnie poszkodowane w wyniku panującej aktualnie na świecie sytuacji.

Źródło tekstu i grafiki: http://booklips.pl/newsy/wydawnictwo-media-rodzina-opublikuje-w-sieci-polski-przeklad-nowej-ksiazki-j-k-rowling-dla-dzieci-o-ickabogu-pierwszy-odcinek-juz-11-sierpnia/