Nakładem Wydawnictwa MG ukazała się właśnie kolejna książka wybitnej amerykańskiej pisarki Louisy May Alcott – „Ośmioro kuzynów”. To pierwsze polskie tłumaczenie tej powieści.

Wydawnictwo MG okazało się ambasadorem twórczości amerykańskiej pisarki Louisy May Alcott, znanej przede wszystkim z powieści Małe kobietki i Dobre żony. To właśnie nakładem tego wydawnictwa ukazują się kolejne tytuły Alcott w nowych tłumaczeniach. Teraz do księgarń trafiła powieść Ośmioro kuzynów z 1875 roku. Tę pozycję przełożyła Joanna Wadas.

Trzynastoletnia Rose po śmierci ojca trafia do domu sędziwych ciotek. Dziewczynka sprawia wrażenie chorowitej i przygnębionej. Wszystko zmienia się, gdy z zamorskich podróży wraca jej wuj i opiekun prawny. Doktor Alec z miejsca zaczyna wprowadzać prostą, ale skuteczną terapię opartą na medycynie niekonwencjonalnej: dużo ruchu na świeżym powietrzu, zdrowe posiłki, pożyteczne zajęcia i towarzystwo rówieśników. W ciągu roku Rose ulega cudownej przemianie, w której ma również swój udział jej siedmiu wesołych i rozbrykanych kuzynów. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że mimo upływu niemal półtora wieku propozycje doktora Aleca byłyby znakomitym lekiem na wiele bolączek współczesnej młodzieży.

Warto sięgnąć po tę książkę – to klasyka, która na polskie wydanie czekała prawie 150 lat!

Źródło tekstu i grafiki: http://www.wydawnictwomg.pl/osmioro-kuzynow/