Ostatnio do naszych księgarń trafiła znakomita książka dla wszystkich zainteresowanych Japonią, a także tych, którzy chcieliby coś zmienić w swoim życiu. Chodzi o „Życie według Kintsugi” Kumai Candice.

Niedawno do naszych księgarń trafił pięknie ilustrowany poradnik Życie według Kintsugi Kumai Candice. To obietnica wspaniałej podróży po Kraju Kwitnącej Wiśni, ale także – po świecie własnych emocji. Tę pozycję przetłumaczyła z angielskiego Katarzyna Dumińska.

Kintsugi to japońska sztuka naprawiania wyrobów ceramicznych. Polega na zdobieniu pęknięć metalami szlachetnymi, co dodaje im wyjątkowego uroku. Tę ideę – naprawy niedoskonałości poprzez ich podkreślenie – można przenieść także na każdą sferę życia. Filozofia tzw. złotych blizn uczy, jak być dla siebie dobrym, podnosić się po porażkach, wracać do równowagi po trudnych doświadczeniach. Okazuje się, że starożytne praktyki pomogą lepiej funkcjonować we współczesnym świecie.

Z tej książki można się dowiedzieć m.in. w jaki sposób opanować niepokój, dostosowując swój rytm dnia do rytmu natury, wprowadzić łagodną samodyscyplinę, co pozwoli na łatwiejsze zniesienie nagłych zmian, przestać się bać trudnych decyzji i wyborów, funkcjonować w zgodzie ze sobą, a wreszcie zbilansować właściwie dietę dla większego komfortu życia.

Warto wybrać się w tę podróż po Japonii!

Źródło tekstu i grafiki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/zycie-wedlug-kintsugi/#