Pamiętacie słynną wyspę doktora Moreau z powieści Herberta George’a Wellsa? Niebawem będziecie mogli wrócić do tej historii – i poznać ją w zupełnie nowym tłumaczeniu Krzysztofa Sokołowskiego. Tę premierę przygotowuje Wydawnictwo Vesper.

Wśród ostatnich premier Wydawnictwa Vasper można znaleźć również Wyspę doktora Moreau Herberta George’a Wellsa, wybitnego angielskiego pisarza i biologa. To klasyka gatunku – co ważne, w nowym tłumaczeniu.

Głównym bohaterem tej znakomitej książki jest Edward Pendrick, jedyny ocalały z katastrofy statku rozbitek, trafia na tajemniczą wyspę, którą zamieszkuje ekscentryczny, genialny naukowiec doktor Moreau wraz ze swoim pomocnikiem Montgomerym. Pasją doktora Moreau jest fizjologia – nieustannie pracuje nad krzyżowaniem rozmaitych gatunków zwierząt, wzbogacając je jednocześnie o ludzkie cechy. Wkrótce traci kontrolę nad eksperymentami i na wyspie rozgrywa się prawdziwy horror.

Wyspa doktora Moreau to więcej niż komentarz do teorii ewolucji, boskiej kreacji czy dychotomii natura–kultura. Ta powieść mimo 120 lat od czasu jej wydania jest nadal niezwykle aktualna – zwłaszcza w obliczu nowych odkryć z zakresu techniki czy medycyny, genetycznego modyfikowania organizmów.

Do tej pory Wyspę doktora Moreau polski czytelnik mógł znać w tłumaczeniu Ewy Krasińskiej. Autorem nowego tłumaczenia jest Krzysztof Sokołowski. Niniejsze wydanie zostało opatrzone posłowiem doktora Mirosława Gołuńskiego oraz wzbogacone o ilustracje G.G. Bruno, które ukazały się we włoskim wydaniu powieści z 1900 roku.

Źródło tekstu i grafiki: https://vesper.pl/zapowiedzi/698-wyspa-doktora-moreau-herbert-george-wells-oprawa-miekka-9788377313596