Niedawno nakładem Wydawnictwa MG ukazała się książka wybitnej pisarki, Louisy May Alcott „Chłopcy Jo”. Ta znakomita powieść zamyka słynny cykl o siostrach March, czyli tytułowych małych kobietkach. To pierwsze polskie wydanie tej książki.

Wydawnictwo MG specjalizuje się w wydawaniu klasyki – często tej zapomnianej lub wręcz nieznanej w Polsce. W ostatnim czasie ich nakładem ukazał się cykl Louisy May Alcott o małych kobietkach, czyli siostrach March. Niedawno w księgarniach pojawił się tom zamykający cykl – Chłopcy Jo – po raz pierwszy w polskim tłumaczeniu. Tę pozycję przełożyła Joanna Wadas.

Louisa May Alcott na żądanie czytelników kontynuowała opowieść o losach sióstr March i ich najbliższych. Po dziesięciu latach czytelnik ma szansę powrócić do Plumfield, aby poznać dalsze losy bohaterów. Życie małej wspólnoty toczy się wokół college’u ufundowanego przez pana Lauriego, jednej z pierwszych koedukacyjnych amerykańskich uczelni. Tymczasem chłopcy Jo – Rob, Ted, Tom, Nat, Emil, Demi i Dan – stają na progu dorosłości. Każdy z nich wybiera drogę życia zgodną ze swoim charakterem i powołaniem. Wszystko po to, aby nie przegrali samych siebie. Czy im się to uda?

Warto sięgnąć po tę książkę – i po raz ostatni spotkać się z lubianymi bohaterami!

Źródło tekstu i grafiki: http://www.wydawnictwomg.pl/chlopcy-jo/