Dzięki książkom podróżniczym możemy się wybrać w najróżniejsze miejsca i dowiedzieć się wiele o ciekawych kulturach, nie wychodząc z domu. Aleksandra Michta Juntunen w swojej książce proponuje bardzo interesujący kierunek podróży – Finlandię.

Niedawno do naszych księgarń znakomita książka poświęcona Finlandii – Finlandia: Sisu, sauna i salmiakki. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Poznańskiego. Jej autorką jest Aleksandra Michta Juntunen, podróżniczka, poliglotka, kolekcjonerka fińskich tłumaczeń literatury polskiej i wielbicielka dobrej kuchni. Prowadzi także bloga Fińskie smaki.

Dzięki tej książce poznacie kraj, w którym policja poszukuje zaginionego Słońca,  mieszkańcy świętują Dzień Porażki, cisza jest formą komunikowania się, a w pracy można chodzić bez butów. Ponadto dowiecie się m.in. – jaki fiński smak jest najlepszy, dlaczego w języku Suomi nie ma czasu przyszłego za to w kraju Suomi jest tyle domków letniskowych, czy wynajmujący mieszkanie i gestykulujący są podejrzani, czym jest fińskie sisu i czy rzeczywiście umowy biznesowe zawierane przez Finów w saunie są najtrwalsze na świecie?

Wokół Finlandii narosło wiele wyobrażeń – warto przyjrzeć się jej z bliska, aby ją zrozumieć.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.wydawnictwopoznanskie.com/PL-H14/ksiazki/763/finlandia-sisu-sauna-i-salmiakki.html