Języki
Lingua Lab > Języki > Tłumaczenia fiński

Tłumaczenia fiński

Co zazwyczaj myślimy kiedy słyszymy pojęcia: „język fiński” lub „kultura fińska”? Z pewnością niektórzy kojarzą Finlandię przede wszystkim ze świętym Mikołajem, który mieszka właśnie w fińskiej wiosce Rovaniemi, gdzie co roku trafia wiele dziecięcych listów. Być może inni łączą go z tysiącami jezior, jakie znajdują się na terenie tego kraju albo sauną, która jest nieomal symbolem narodowym. Myśląc o tym wspaniałym kraju, nie można też zapomnieć o Tove Jansson, autorce ponadczasowych książek o Muminkach oraz o bardzo dobrze prosperującej gospodarce.

Język fiński stanowi obok szwedzkiego jeden z dwóch języków urzędowych w Finlandii, a także jest jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej. W Finlandii za język ojczysty uważa go 92% populacji. W Szwecji używa go około trzystu tysięcy mieszkańców pochodzenia fińskiego.

Fiński został także oficjalnie uznany za język mniejszości w Republice Karelii w Rosji. Fińskojęzyczne mniejszości znajdują się również w Norwegii (prowincja Finnmark) oraz w Estonii. W języku fińskim ukazuje się ponad sto dwadzieścia gazet lokalnych, regionalnych i krajowych. W tym języku nadaje dziesięć stacji telewizyjnych, jak również ponad pięćdziesiąt stacji radiowych.

W profesjonalnym biurze tłumaczeń specjalistycznych Lingua Lab wiemy jak ważne i ciekawe jest otwieranie się na inne kultury oraz bezbłędne porozumiewanie się w nawet w stosunkowo rzadko spotykanych językach. Dlatego oferujemy najwyższej jakości tłumaczenia z języka fińskiego i na język fiński w następujących dziedzinach:
 • przekłady techniczne: technika i technologia,
 • tłumaczenia prawnicze,
 • fińskie przekłady finansowe i ekonomiczne,
 • tłumaczenia medyczne, farmaceutyczne, biotechnologiczne, chemiczne z języka fińskiego i na język fiński,
 • językowe tłumaczenia informatyczne: IT, multimedia, gry komputerowe, oprogramowanie, platformy i szkolenia e-learningowe,
 • przykładowo: fińsko-polskie i polsko-fińskie techniczne: motoryzacyjne i z zakresu szeroko rozumianego przemysłu,
 • przekłady fińskojęzyczne naukowe z zakresu nauk ścisłych i nauk humanistycznych,
 • marketingowe i PRowe, copywriting po fińsku,
 • translacja dokumentacji i stron internetowych (www),
 • tłumaczenia książek z języka fińskiego na inne języki, na przykład polski i odwrotnie,
 • lokalizacja oprogramowania, stron internetowych, gier komputerowych w języku fińskim
 • fińskie tłumaczenia ustne symultaniczne i konsekutywne wraz z obsługą techniczną.
Przekaż naszemu biuru tłumaczeń tekst z dowolnej dziedziny (na przykład prawniczy, ekonomiczny, informatyczny) do tłumaczenia na język fiński lub z języka fińskiego, aby otrzymać bezpłatną wycenę Twego zlecenia. Z pewnością wkrótce dołączysz do licznego grona zadowolonych klientów Lingua Lab i przekonasz się, że wykonujemy przekłady najwyższej klasy.
Bezpłatna wycena

Jeśli nie lubisz wypełniać formularzy, wyślij wiadomość na info@lingualab.pl lub zadzwoń – Warszawa: (+48) 22 379 79 41 lub Kraków: (+48) 12 350 59 20.
Twój czas jest dla nas cenny! Odpowiadamy błyskawicznie.

Dane osobowe
Usługa:
–––
 

Podaj wynik:

Standardy jakości dowiedz się więcej