Ruszył pierwszy program rezydencyjny dla tłumaczy i tłumaczek Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Miesięczne pobyty mogą się odbyć już w czerwcu. Zgłoszenia można przesyłać do 4 maja 2021 roku.

Startuje pierwszy program rezydencyjny dla tłumaczy i tłumaczek Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Jest przeznaczony dla tłumaczek i tłumaczy literatury na język polski mających w swoim dorobku co najmniej jedno wydane drukiem tłumaczenie książki i pracujących aktualnie nad projektem przekładowym. Mogą się oni ubiegać o miesięczny pobyt twórczy w Krakowie.

Projekt realizowany jest w ramach szerokiego partnerstwa polskich miast organizujących rezydencje – Krakowa, Gdańska i Warszawy – oraz dwóch literackich stowarzyszeń: Unii Literackiej i Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. W ramach programu uczestnicy otrzymają zakwaterowanie i zwrot kosztów przejazdu, a także gratyfikację finansową w wysokości 2000 złotych brutto.

Zgłoszenie zawierające następujące dokumenty: wypełniony formularz, CV lub biogram oraz fragment autorskiego przekładu o długości do jednej strony A4 należy przesyłać do 4 maja 2021 roku na adres: kontakt@miastoliteratury.pl.

Więcej szczegółów oraz formularze do pobrania można znaleźć tutaj.

To wyjątkowa szansa dla wybitnych tłumaczy!

Źródło tekstu: http://miastoliteratury.pl/rusza-nabor-do-programu-rezydencji-dla-tlumaczy-w-ramach-literackiej-koalicji-miast/