Oto znakomita szansa dla wybitnych tłumaczy z języka estońskiego! Ruszył nabór na wiosenną rezydencję twórczą dla pisarzy i tłumaczy w Tartu. Zgłoszenia można przesyłać do 15 lutego 2023 roku.

W ramach programu Tartu Miasto Literatury UNESCO ogłoszono nabór na rezydencję twórczą dla pisarzy i tłumaczy. Otwarto nabór zgłoszeń – można je przesyłać, wraz z kompletem odpowiednich dokumentów – do 15 lutego 2023 roku.

Program skierowany jest do pisarzy i pisarek oraz tłumaczy i tłumaczek zajmujących się tłumaczeniem z języka estońskiego na dowolny inny język. Będą oni mogli przyjechać do Tartu – drugiego pod względem wielkości miasta w Estonii i intelektualnej stolicy kraju. Termin rezydencji obejmuje kwiecień i maj 2023 roku. Stypendysta otrzyma gratyfikację finansową w wysokości 600 Euro na miesiąc.

Do konkursu mogą zgłaszać się autorzy i autorki książek oraz tłumaczki i tłumacze mający w dorobku co najmniej jeden opublikowany utwór przetłumaczony z języka estońskiego, a także twórcy sztuk teatralnych, którzy mają na swoim koncie przynajmniej jedną wystawioną sztukę. Wymagana jest też co najmniej średnio zaawansowana znajomość języka estońskiego lub języka angielskiego. Nie można być rezydentem w Estonii.

W ramach programu wybrana zostanie jedna osoba.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej projektu – czyli tutaj.

Źródło tekstu i grafiki: https://stl.org.pl/tartu-miasto-literatury-unesco-rezydencja-tworcza-dla-pisarzy-i-tlumaczy/