Oto wyjątkowa szansa dla wybitnych tłumaczy! Fundacja Genshagen zaprasza tandemy autor-tłumacz na wspólny pobyt roboczy. Program skierowany jest do autorów/autorek, tłumaczy i tłumaczek z Polski, Francji i Niemiec.

Program rezydencyjny „Trójstronna rezydencja tandemowa” powstał z myślą o twórczych tandemach – autor-tłumacz. Skierowany jest do autorów/autorek tłumaczek/tłumaczy polskich, francuskich i niemieckich. W ramach programu można realizować aktualne projekty tłumaczeniowe lub zainicjować nowe. Dopuszczalne są wszystkie gatunki literackie. Ta inicjatywa pozwoli na poświęcenie się pracy – wspólnej i indywidualnej, wymianę doświadczeń między autorami/autorkami oraz tłumaczami/tłumaczkami, rozwijanie umiejętności zawodowych i międzykulturowych,

Kandydaci mogą się ubiegać o dziesięciodniowy pobyt w Genshagen pod Berlinem, który będzie możliwy w sierpniu 2021 roku. Fundacja proponuje jednorazowe stypendium finansowe w wysokości 750 Euro dla każdego uczestnika (w tym pokrycie kosztów podróży, bezpłatne zakwaterowanie w apartamentach z aneksami kuchennymi i ryczałtową stawkę na wyżywienie oraz wsparcie organizacyjne).

Kandydaci powinni złożyć wspólny wniosek o uczestnictwo w rezydencji. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca 2021 roku. Szczegóły, formularze czy dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej projektu – czyli tutaj.

To wyjątkowa okazja, aby popracować nad książką czy jej tłumaczeniem w inspirujących warunkach!

Źródło tekstu i grafiki: http://www.stiftung-genshagen.de/pl/program/informacje-o-projekcie/9cca52d1628caa87ab461d9da872e4d9.html?tx_ttnews%5Btt_news%5D=2002