27 lipca w poznańskiej księgarni Bookowski (przez streaming na Facebooku) odbędzie się spotkanie z Maciejem Płazą, wybitnym pisarzem i tłumaczem. Będzie poświęcone znakomitej powieści Arthura Machena „Wzgórze Przyśnień”.

27 lipca – w najbliższy poniedziałek – w księgarni Bookowski w Poznaniu odbędzie się spotkanie z Maciejem Płazą, pisarzem i tłumaczem. Będzie poświęcone książce walijskiego pisarza Arthura Machena Wzgórze Przyśnień, która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa PIW, właśnie w tłumaczeniu Macieja Płazy.

Spotkanie będzie transmitowane internetowo – przez streaming na Facebooku.

Wzgórze przyśnień to inicjacyjna powieść Arthura Machena, który debiutował jako autor opowiadań grozy. później niesłusznie wtłaczano go w ramy tego gatunku. W tej książce znać fascynację walijskiego pisarza antykiem, mroczną zmysłowością i wirtuozerską muzyczność języka. Bohater powieści młode lata spędza w angielskiej stolicy, próbuje zostać pisarzem. Chce zrozumieć pewne znaczące doświadczenie ze swojego życia. To jedna z takich opowieści, które wciągają nie fabułą, lecz przede wszystkim stylem czy aurą. W świecie anglojęzycznym funkcjonuje jako zapomniany, często wznawiany klasyk.

Warto porozmawiać o tej książce z jej tłumaczem!

Źródło tekstu: http://stl.org.pl/spotkanie-z-pisarzem-i-tlumaczem-maciejem-plaza/