Ruszył nabór do programu rezydencyjnego „Trójstronna rezydencja tandemowa”. Zaproszenie jest skierowane do wybitnych autorów i autorek oraz tłumaczek i tłumaczy z Polski, Francji i Niemiec, którzy są gotowi na wspólną pracę. Zgłoszenia można nadsyłać do 11 marca 2022 r.

Trwa nabór do udziału w programie rezydencyjnym „Trójstronna rezydencja tandemowa”. Powstał on z myślą o autorach, autorkach, tłumaczach i tłumaczkach z Polski, Francji i Niemiec, którzy chcą wspólnie popracować – przy książkach i ich tłumaczeniach. Czas pobytu to 2-12 sierpnia 2022 r.

W ramach programu rezydencji francuscy, niemieccy i polscy uczestnicy reprezentujący różne gatunki literatury (proza, poezja, dramat, eseistyka, publicystyka, literatura dziecięca i młodzieżowa itp.) będą mogli przez dziesięć dni przebywać w Pałacu Genshagen pod Berlinem. Chodzi o trzy tandemy autorka/autor i tłumaczka/tłumacz (w sumie sześć osób) z trzech krajów Trójkąta Weimarskiego, którzy pracują razem lub chcą zainicjować nowe projekty tłumaczeniowe.

W ramach pobytu otrzymają jednorazowe stypendium finansowe w wysokości 750 euro dla każdego uczestnika, pokrycie kosztów podróży (przyjazd i wyjazd), bezpłatne zakwaterowanie w apartamentach z aneksami kuchennymi; dalsze pomieszczenia robocze do uzgodnienia (stypendyści mają do dyspozycji ewentualnie jedną kuchnię i używają jej wspólnie), ryczałtową stawkę na wyżywienie (wyżywienie we własnym zakresie), a także wsparcie organizacyjne na miejscu.

Zgłoszenia można przesyłać do 11 marca 2022 r. Wnioski do pobrania, regulamin oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej projektu – czyli tutaj.

Źródło tekstu i grafiki: http://www.stiftung-genshagen.de/pl/program/informacje-o-projekcie/7d3612bb93becc1c879ed08e944edbe3.html?tx_ttnews%5Btt_news%5D=2312