Oto znakomita pozycja dla miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni! Dorota Ugorowska, redaktorka, tłumaczka, poświęciła blisko dwie dekady na poznanie Japonii. W swojej książce pokazuje ten kraj od zupełnie innej strony.

Kilka miesięcy temu do naszych księgarń trafiła książka Zrozumieć Japonię. Jej autorka, Dorota Ugorowska, historyczka, redaktorka i tłumaczka, w latach 90. wyjechała wraz z rodziną do Japonii na dwuletni pobyt, który zmienił się w przygodę życia. W Japonii uczyła języka angielskiego, zajmowała się też tłumaczeniami i konsultacjami przy emisji polskich filmów i programów o Polsce w telewizji NHK. Wiele podróżowała po Japonii i Azji Wschodniej. Wciąż funkcjonuje na pograniczu dwóch światów, często przemierzając trasę Warszawa-Tokio.

Jak przeczytamy w jej książce Zrozumieć Japonię: są trzy drogi robienia różnych rzeczy: jedna jest dobra, druga zła, a trzecia – japońska. Ugorowska chce obalić stereotypy o Japonii i rzekomo sztywnych, wyzutych z emocji Japończykach. Jej osobiste przeżycia stają się punktem wyjścia do lepszego zrozumienia kultury, mentalności i tradycji Japończyków, a z jej obserwacji i refleksji wyłania się fascynujący obraz kraju, w którym najbardziej liczą się honor, uczciwość i poszanowanie drugiego człowieka, a siła medytacji i bliskości z naturą są znane i kultywowane od pokoleń. Japonia jawi się jako kraj bardzo różny od swoich azjatyckich sąsiadów.

Warto wybrać się w podróż do Japonii – dzięki lekturze tej ciekawej książki.

Źródło tekstu i grafiki: https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=zrozumiec_japonie,druk